Балтійський Портер (Baltic porter)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 16,5%
Алкоголь – 6,5 % об
EBC (колірність) – 72

Baltick Porter

Засип (100% Weyermann):

Melanoidin Malt – 14%

Затирання (Настійний метод):

бетаглюканова пауза 37°C – 15 хв.;
цитолітична пауза      44°C – 15 хв.;
білкова пауза               52°C – 15 хв.;
мальтозна пауза         64°C – 40 хв.;
пауза оцукрення         72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: балтійський портер часто має смакоароматичний профіль, подібний до англійського портеру (English porter) і стриману паленість шварцбіра (Schwarzbier), і водночас вищі початкову щільністю і вміст алкоголю.
Аромат: багата солодова солодкість, часто з відтінками добре смаженого хліба, карамельними, ірисковими, горіховими і/чи лакричними нотами. Складна суміш алкоголю й ефірів середньої інтенсивності, що наводить на думку про сливи, чорнослив, родзинки, вишню чи смородину, подеколи — на портвейн. Солод може проявлятися і чорним шоколадом, кавою, патокою, але ніколи не горілим. Хміль відсутній. Кислота теж. Дуже округлий.
Вигляд: колір від червоно-мідного до непрозорого темно-брунатного (але не чорний). Густа, стійка кавова піна. Прозорий, хоча темніші версії можуть зберігати певну непрозорість.
Смак: подібний до аромату, багата солодова солодкість з багатошаровою сумішшю солодових, ефірних й алкогольних проявів. Має виразну, але нерізку паленість, як у шварцбіра (Schwarzbi­er), яка тим не менш догорілої не доходить. Дуже повнотілий і округлий. Чистий лагерний характер бродіння. Починається солодко, але темні солоди швидко беруть першість і тягнуться аж у фінал смаку. Лише натяк на сухість, з кавовими і лакричними нотками в фіналі. Ненав’язливі ледь помітні ноти чорної смородини і темних сухофруктів. Гіркота від солодів і хмелю покликана лише створювати баланс, інтенсивність від середньо-низької до середньої. Хмелевий смак ледь пряних солодів коливається від середньо-низького до взагалі відсутнього.

Консистенція: зазвичай досить повнотілий і оксамитовий, з витриманим алкогольним теплом. Карбонізація від середньої до середньо-високої, що змушує це пиво здаватися ще більш повнотілим. В той же час, завдяки карбонізації, воно не важке.
Коментарі: цей стиль можна назвати імперським портером, хоча сюди не входять дуже палені чи охмелені версії. Більшість зразків мають 7–8.5% ABV. Данські пивовари часто називають їх стаутами, що дозволяє прослідкувати історію цього стилю аж до часів, коли “портером” називали і портери, і стаути.
Історія: традиційно це пиво поширене у країнах, що межують з Балтійським морем, локально розвилося після появи експортних високощільних браунів чи імперських стаутів з Англії. Колись було пивом верхового бродіння, але багато пивоварів змінили рецепти, щоб пристосувати стиль до дріжджів низового бродіння, якими вони користувалися.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.