Британський брунатний ель (British Brown Ale)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 12,6%
Алкоголь – 4,8 % об
EBC (колірність) – 21,7

British Brown Ale

Засип (100% Weyermann®):

Pale Ale Malt – 21%

Затирання (Настійний метод):

білкова пауза        58°C – 25 хв.;
мальтозна пауза   62°C – 20 хв.;
пауза оцукрення   70°C – 30 хв.;
перекачка на фільтрацію  78 °C.

Охмелення:

21 IBU (Willamette)

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: солодовий британський ель, смак якого у більшій мірі карамельний, без палених нот портера.
Аромат: легкий, солодкий солодовий аромат з ірисковими, горіховими чи ледь шоколадними нотами і карамельним профілем від незначної до потужної інтенсивності. Може проявлятися незначний, але привабливий квітковий чи землистий хмелевий аромат. Ніжний фруктовий аромат, якщо присутній, не повинен виходити на перший план.
Вигляд: колір від темно-бурштинового до темного рудувато-брунатного. Прозорий. Піна від незначної до середньої, рудувата чи світло-кавова.
Смак: солодова солодкість від м’якої до помірної, з карамельним профілем (від легкого до інтенсивного) і фіналом від помірного до сухого. Солод може проявлятися також і горіховими, тостовими, ірисковими, шоколадними нотами чи відтінками тостів. Гіркота від помірної до помірно- низької. Баланс між солодом і хмелем коливається від рівного до ухилу в солодовий бік. Хмелевий смак або відсутній, або дуже незначний, квітковий чи землистий. Ймовірна наявність фруктових ефірів, від незначної до помірної.
Консистенція: тіло від помірно-легкого до помірного. Карбонізація від помірної до помірно- високої.
Коментарі: широка категорія, в якій можливі різноманітні варіації, що охоплюють пиво від світлих до охмелених, від темних до карамельних зразків. Однак жоден з них не повинен мати виразно палені відтінки. Раніше популярністю користувалися подвійні брунатні елі (Double Brown Ale), але зараз їх дуже важко знайти. Хоча лондонський брунатний ель (London Brown Ales) також називають брунатним, ми винесли його в окрему категорію через разючі відмінності у балансі (особливо солодкості) і вмісті алкоголю. Але це не означає, що вони належіть до різних родин.
Історія: у Великобританії брунатний ель має тривалу історію, хоча впродовж віків цю наву використовували для різного пива. Сучасний брунатний ель — пляшковий продукт 20-го сторіччя, це не те саме пиво, яке називалося брунатним елем раніше. Це пиво мало різну початкову щільність, але сучасні версії переважно на міцнішому боці (згідно поточних британських стандартів). Опис категорії базується на сучасному міцнішому британському брунатному елі, а не історичних версіях чи солодшому лондонському брунатному елі. Наразі переважно (але не винятково) пляшковий продукт.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.