Американський бурштиновий ель (American Amber Ale)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 12,5%
Алкоголь – 4,7 % об
EBC (колірність) – 29

Засип (100% Weyermann):

Pale Ale Malt – 44%

Carapils® Malt – 10%

Затирання (Настійний метод):

мальтозна пауза   62°C – 25 хв.;
пауза оцукрення   68°C – 40 хв.;
пауза оцукрення   72°C – 25 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

35 IBU 
При затиранні (Hallertau Blanc, Polaris),
Перше сусло (Hallertau Blanc, Polaris),
При кип’ятінні (Comet).

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: бурштинове, охмелене американське крафтове пиво помірної міцності з карамельно-солодовим смаком. Баланс може коливатися від досить солодових зразків до агресивно охмелених. Але охмелені і гіркі версії не повинні вступати у разючий дисонанс з карамельним солодовим профілем.
Аромат: хмелевий, незначної чи помірної насиченості, притаманний типовим американським чи новосвітським сортам хмелю (цитрусовий, квітковий, хвойний,смоляний, пряний, тропічно фруктовий, кісточкові, ягідний, динний). Поширений цитрусовий профіль, але він не є обов’язковим. Солодовість від помірно-низької до помірно-високої (зазвичай з помірним карамельним характером) або підтримує, балансує, а подеколи приховує хмелеву складову. Ефіри від помірних до відсутніх.
Вигляд: колір від бурштинового до мідно- брунатного. Помірно-висока піна рудувата піна, тривка. Зазвичай досить прозорий, але версії з холодним охмеленням можуть бути трохи мутнуватими.
Смак: хмелевий з типовим профілем помірної чи інтенсивної насиченості притаманний американським чи новосвітським хмелям (цитрусовий, квітковий, хвойний, смоляний, пряний, тропічно фруктовий, кісточкові, ягідний, динний). Поширений цитрусовий профіль, але він не є обов’язковим. Солодові смаки від помірних до інтенсивних, зазвичай після первинної солодової солодкості йде помірна карамельність, а подеколи й помірні інші смаки, притаманні спеціальним солодам. Солод і хмелева гіркота зазвичай у балансі і підтримують одне одного, але в різних зразках можуть перехилятися в одну зі сторін. Фруктові ефіри помірні чи відсутні. Карамельна солодкість і хмелевий смак/гіркота можуть тягнутися у фіналі.
Консистенція: тіло від середнього до середньо- повного. Карбонізація від середньої до високої. Фінал округлий, без терпкості. У міцніших версіях алкоголь може дуже м’яко зігрівати.
Коментарі: може перетинатися в кольоровій гамі з темнішими американськими світлими елями (American pale ale), але має інший солодовий профіль і баланс. Існують регіональні варіанти, деякі з них дуже мейнстрімові, деякі дуже агресивно охмелені. Міцніші і гіркіші версії зараз відділені в категорію червоних ІРА (Red IPA).
Історія: сучасний американський крафтовий стиль, що виріс з американських світлих елів. У деяких регіонах це пиво називають червоними елями, і до того, як вони поширилися всіма штатами, були особливо популярні у Північній Каліфорнії і Північно-Західному узбережжі.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.