Мюнхенський хелес (Munich Helles)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 12,3%
Алкоголь – 4,5 % об
EBC (колірність) – 7

Засип (100% Weyermann®):

Затирання (Настійний метод):

мальтозна пауза 62°C – 25 хв. ;
пауза оцукрення 70°C – 30 хв.;
пауза оцукрення 72,5 °C – 20 хв.; 
перекачка 78 °C.

Охмелення:

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: чистий, солодовий німецький лагер золотого кольору з округлим зерново-солодким солодовим смаком і ароматом і м’яким сухим післясмаком. Легкі пряні, квіткові чи трав’яні хмелеві ноти і стримана гіркота допомагають такому пиву утримувати солодовий баланс, але не бути надміру солодким, завдяки чому воно залишається освіжаючим напоєм на щодень. Аромат: помірний зерново-солодкий аромат. Хмелеві ноти пряні, квіткові чи трав’яні, від низької до помірно-низької інтенсивності. Не буде вадою незначний фоновий ДМС, хоча перевага віддається чистому аромату. Профіль бродіння чистий, приємний, в балансі переважає солод. Найсвіжіші зразки в ароматі матимуть ще більше солодово-солодких нот.
Вигляд: від жовтого до світло-золотого. Прозорий. Стійка кремоподібна біла піна.
Смак: помірно солодовий початок, що натякає на солодкість, помірний зерново-солодкий солодовий смак, округлий, підтримуваний хмелевою гіркотою (від низької до помірно-низької інтенсивності).
Післясмак: м’який і сухий, а не хрусткий і кусючий. Хмелевий смак від помірного до стримано-помірного, пряний, квітковий чи трав’яний.
Солод домінує над хмелем у смаку і післясмаку, але хмелеві ноти повинні бути помітними. Залишкової солодкості не повинно бути, лише загальне солодове враження зі стриманою гіркотою. Дуже свіжі зразки можуть видаватися солодкими через свіжий, багатий солодовий характер, який з часом зникає. Чистий профіль бродіння.
Консистенція: тіло середнє. Насиченість вуглекислотою середня. М’який, добре витриманий характер.
Історія: створений мюнхенською пивоварнею Шпатен (Spaten) у 1894 році, в якості конкурента пиву пільзенського типу. Наразі найпопулярніший стиль на півдні Німеччини.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.