Віденський Лагер (Vienna Lager)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 13,6%
Алкоголь – 5,2 % об
EBC (колірність) – 19

Vienna Lager

Засип (100% Weyermann):

Vienna Malt – 73%

Carahell® Malt – 6%

Caraaroma® Malt – 1%

Затирання (Настійний метод):

білкова пауза        45°C – 15 хв.;
мальтозна пауза   62°C – 40 хв.;
пауза оцукрення   72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: бурштиновий лагер помірної міцності, з м’якою, округлою солодовістю і помірною гіркотою, при цьому фінал смаку відносно сухий. Солодовий профіль чистий, хлібний, з певними нотами підсмаженого хліба; цією елегантністю він завдячує якісним базовим солодам і процесу виробництва, а не спеціальним солодам і додаткам.
Аромат: солодовий, помірної інтенсивності, з нотами смаженого хліба, різноманітний. Чистий лагерний профіль. Хмелевий аромат або відсутній, або незначний, якщо присутній, то квітковий чи пряний. Недоречними будуть дуже помітні карамельні чи палені відтінки.
Вигляд
:
від рудувато-бурштинового до мідного. Дуже прозорий. Велика, стійка рудувата піна.

Смак: на передньому плані елегантне солодове різноманіття, з міцною підтримкою хмелю, що забезпечує збалансований смак. Солодові відтінки тяжіють до багатих смажених тонів, але без значної карамельності або паленості. Досить сухий, хрусткий фінал смаку, у післясмак тягнуться як солодова, так і хмелева складова. Хміль не проявляється, або незначний і в такому випадку квітковий чи пряний. Чистий лагерний профіль бродіння.
Консистенція: тіло від середньо-легкого до середнього, з м’якою кремовістю. Помірна карбонізація. М’яке.
Коментарі: щоденне пиво стандартної алкогольності, не фестивальне пиво. Американські версії можуть бути трохи міцнішими, сухішими і гіркішими,в той час як європейські зразки мають схильність до солодкості. Більшість мексиканських бурштинових/темних лагерів колись були більш автентичними, але зараз це переважно солодкі, напхані додатками бурштинові/темні міжнародні лагери (Amber/Dark International Lagers). На жаль, багато сучасних зразків містять додатки, що зменшує різноманітність солодового характеру найкращих прикладів цього пива. Цей стиль наразі стоїть у переліку на переніс в категорію історичних стилів у майбутніх версіях довідника, це дозволить зберегти опис класичного стилю, а солодші сучасні версії переїдуть в міжнародні бурштинові чи темні лагери.
Історія: стиль винайшов Антон Дреер у Відні (1841р.), а особливої популярності він зазнав в середині-наприкінці 1800-х. Майже зник на батьківщині, але добре почувається у Мексиці, куди його привіз Сантьяго Граф й інші австрійські емігранти наприкінці 1800-х. Нині важко знайти автентичні зразки (хіба що у крафтовому пиві), оскільки гарні колись сорти стають солодшими і вміст додатків у них збільшується.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.