Пшеничне пиво (Wheat Beer)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 12,5%
Алкоголь – 5,0 % об
EBC (колірність) – 7

Wheat Beer

Засип (100% Weyermann):

Carapils® Malt – 10%

Затирання (Настійний метод):

бетаглюканова пауза 37°C – 15 хв.;
мальтозна пауза          64°C – 40 хв.;
пауза оцукрення          72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

16 IBU 
(Celeia).

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: світле, освіжаюче німецьке пшеничне пиво з високою карбонізацією, сухим фіналом, вершковою консистенцією і виразним бананово-гвоздичним дріжджовим профілем.
Аромат: фенольний (зазвичай гвоздика) і ефірний (типово — банан) профіль від середньої до високої інтенсивності. Баланс та інтенсивність фенольної та ефірної складових може коливатися, але найкращі зразки досить збалансовані і виразні. Хмелевий аромат від незначного до повністю відсутнього. Може бути помітним пшеничний аромат (сприймається як хлібний чи зерновий) інтенсивністю від легкої до помірної, але інші солоди проявлятися не повинні. Можлива, але необов’язкова певна ванільність, від незначної до помірної, і/або ледь відчутний аромат жувальної гумки. Жоден з цих імовірних ароматів не повинен бути надміру виразним чи переважати, а лише додавати шарів загальній картині і балансу.
Вигляд: колір від світло-солом’яного до золотого. Дуже густа, подібна до збитих вершків, тривка біла піна. Високий білковий вміст пшениці впливає на непрозорість нефільтрованого пива, хоча рівень цієї непрозорості може бути різним.
Смак: бананово-гвоздичний з інтенсивністю від низької до помірно насиченої. Баланс та може коливатися, але найкращі зразки досить збалансовані і виразні. Можлива, але необов’язкова певна ванільність, від незначної до помірної, і/ або ледь відчутні ноти жувальної гумки, які підкреслюють банановий смак і аромат, солодкість й округлість, але жоден зі згаданих смаків не повинен переважати. М’який, хлібний чи зерновий профіль пшениці або ледь відчутний зерново-солодкий солодовий відтінок можуть доповнювати загальний смак. Хмелевий смак або дуже незначний, або зовсім відсутній, хмелева гіркота або незначна або помірна. Округлий, насичений профіль має відносно сухий фінал. Відчуття солодкості більше створюється відсутністю хмелевої гіркоти ніж залишковими цукрами. Солодкий чи важкий фінал значно погіршує питкість цього пива.
Консистенція: тіло від середньо-легкого до середнього, ніколи не важке. Дріжджі у зависі можуть додавати відчуття тіла. Пшенична текстура створює відчуття вершковості, кремовості, яка переходить у легкий, шипучий фінал, який підтримує висока і дуже висока карбонізація. Завжди ігристе.
Коментарі: це освіжаюче легко охмелене пиво, яке швидко дозріває, з унікальним бананово- гвоздичним дріжджовим характером. Погано переносить витримку, найкраще його споживати якомога свіжішим і молодим. Версія “mit hefe” — буквально “з дріжджами” подається з дріжджами у зависі. Варіант кристал (krystal) фільтрується до ідеальної прозорості. Характер кристал вайцена більш фруктовий і менш фенольний, ніж у вайцена з дріжджами. Вайцен часто називають хефевайценом, особливо у США.
Історія: хоча в Баварії традиції пшеничного пива сотні років, таке пиво було монополією баварських королів. Сучасний вайсбір бере початок з 1872 року, коли його почав варити Шнайдер. Однак, світлий вайсбір набрав популярності лише з 1960- х. Сьогодні стиль користується попитом, особливо у південній Німеччині.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.