Did you Know? Варка з житнім солодом.

Did you Know? Варка з житнім солодом.

Часте питання “Я хочу зварити житнє пиво з солодом Weyermann®. Чи можу я використати 100% житнього солоду у засипу?”

Забігаючи наперед, хочемо сказати, що через складнощі, які виникають в процесі варки, ми не рекомендуємо використовувати засип з 100% житнього солоду.

Жито (Secale Cereale) – це зовсім інший вид, ніж ячмінь (Hordeum Vulgare), який також має специфічні особливості. Жито містить вдвічі більше, так званих пентозанів. Це ускладнює процес затирання, оскільки в’язкість відповідно набагато вища. Більше того, жито не вносить лушпиння в процесі затирання та фільтрації, яке створює природний фільтруючий шар. Ці фактори (підвищення в’язкості та відсутність лушпиння у фільтруючому шарі) створять проблеми при фільтрації житнього пива. Таким чином, робота з житніми солодами має ряд особливостей на всіх етапах варки починаючи з затирання.  І тому ми рекомендуємо додавати у засип  максимум 60% житнього солоду. В асортименті нашої компанії представлено 3 види житнього солоду 

Наші консультанти  з радістю нададуть поради та ідеї щодо рецептів!

Гарним прикладом смачного житнього пива є Weyermann® Bamberg Rogg`t, яке завоювало бронзову медаль European Beer Star у 2014 році. Це насичене каштаново-коричневе пиво з 45% Rye Malt Weyermann®. Bamberg Rogg`t вирізняється хлібоподібним характером, має горіхові ноти та аромат нуги, а також майже вершковим відчуттям у роті, що супроводжується елегантною карбонізацією.

Також ви можете знайти рецепти сортів з житнім солодом у нашому довіднику рецептів, зокрема Бельгійський Житній IPA (Belgian Rye IPA).