Did you know? Перше холодильне обладнання на пивоварнях

Did you know? Перше холодильне обладнання на пивоварнях

До кінця XIX ст. пивовари використовували кригу як джерело холоду для ферментації та зберігання пива у пивних підвалах. Крига заготовлювалась протягом холодного сезону та доправляла до підвалів де й використовувалась.

Але все змінилось завдяки талановитому німецькому інженеру Карлу фон Лінде. Прорив у технології відбувся у 1873 році коли Лінде за допомогою фінансування Габріеля Зідельмайєра, пивовара мюнхенського «Шпатен», сконструював першу працюючу модель холодильної машини.

Принцип роботи базувався на безперервному циклі розширення та компресії холодоагенту і відбору та виділені тепла, які при цьому відбуваються. Знову пивоваріння стало поштовхом до незліченої кількості проривів у інших областях економіки. Холодильні машини Лінде почали використовувати у багатьох галузях харчової технології, також важко переоцінити вплив цього винаходу на логістику та міжнародну торгівлю, адже холодильними машинами почали оснащувати вантажні залізничні вагони та морський транспорт. Тож, коли піднімете бокал охолодженого пива, згадайте, завдяки кому це стало можливо!