Did you know? Пивний потоп у Лондоні.

Did you know? Пивний потоп у Лондоні.

На початку XIX ст.. портер набув такої популярності у Англії, що ставала відчутною нестача цього на пою на ринку. Логічним кроком від виробників стало збільшення потужностей виробництва, у першу чергу за рахунок збільшення об’ємів бродильних ємностей.

В ті часи ємності для бродіння та зберігання пива вироблялись з деревини і по свої суті це були величезні бочки. І розміри цих «бочок» були неймовірними, наприклад у пивоварні The Meux Brewery, яка знаходилась у центральному Лондоні та була запущена у 1764 році, була ємність об’ємом більше 860 000 галонів (32,500 Гл).

16 Жовтня 1814 року сталося те чого ніхто не очікував: на одній з ємностей не витримав обід тримаючий конструкцію і величезна ємність зруйнувалась, це руйнування призвело до ланцюговою реакції і ємності з готовим пивом, бочки готові для відправки покупцям теж були зруйновані. Це призвело до того що величезний об’єм пива (приблизно 1 500 кубічних метрів) своїм некерованим потоком зруйнував конструкції будівлі та заполонив собою вулиці поблизу. Нажаль ця трагічна подія не відбулась без жертв – загалом загинуло 8 осіб, 7 осіб втопились у пиві і 1 особа померла від алкогольного отруєння, вживаючи у незліченій кількості дармове пиво.