Did you Know? Чи існує солод без глютену?

Did you Know? Чи існує солод без глютену?

Did you Know? Чи існує солод без глютену?

і Так, і Ні!

Загалом, всі злаки дозволені до виробництва пива згідно Reinheitsgebot (Німецький закон про чистоту пива), містять глютен. Тому людям страждаючим на целіакію (автоімунне захворювання – непереносимість глютену), не слід вживати традиційне пиво вироблене з ячмінного, житнього або пшеничного солоду.

Над вирішенням цього питання 38 років тому почали працювати селекціонери Австралії, і після довгої роботи над цим питанням, було виведено сорт ячменю який не містить глютену. Але, нажаль після перших варок з цим солодом були виявлені значні відмінності у смаку пива. Таким чином цей солод не придатний (поки що) до виробництва пива.

Іншим способом виробництва безглютенового пива є використання ферментів які зменшують вміст глютену у готовому продукті. Проте згідно Reinheitsgebot така технологія не дозволена, тому у Німеччині такий напій не можна буде назвати «пивом». Ще одним способом отримання сусла є використання інших злаків які не містять глютену (рис, гречка, просо) як джерела крохмалю, але це знову ж таки суперечить Reinheitsgebot.