Американський Лагер (American Lager)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 13%
Алкоголь – 5,0 % об
EBC (колірність) – 7

American Lager

Засип (100% Weyermann):

Carapils® Malt – 20%

Затирання (Настійний метод):

мальтозна пауза   62°C – 30 хв.;
пауза оцукрення   67°C – 30 хв.;
пауза оцукрення   72°C – 30 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

35 IBU
При кип’ятінні (Cascade, Citra),
На вірпул (Citra),
Dry Hop (Citra).

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: дуже світлий, висококарбонізований, легкотілий, добре виброджений лагер з нейтральним смаковим профілем і помірною гіркотою. Коли подається дуже холодним, добре освіжає і втамовує спрагу.
Аромат: солодовий аромат дуже легкий або відсутній, якщо є, то може сприйматися як зерновий, солодкавий або з легкими нотами кукурудзи. Хмелевий аромат ледь помітний, проявляється пряними чи квітковими нотами, або взагалі відсутній. Незначний прояв дріжджового характеру (зокрема легкі яблучні ноти) не вважається вадою, хоча бажаним є чистий профіль бродіння. Незначна кількість ДМС теж не є вадою.
Вигляд: колір від дуже світлого солом’яного до блідо-жовтого. Біла піна рідко буває тривкою. Дуже прозорий.
Смак: досить нейтральний, з хрустким і свіжим післясмаком. Завдяки низькому рівню гіркоти, можуть відчуватися зернові чи кукурудзяні ноти у незначних чи дуже незначних кількостях, істворювати враження солодкості. Хмелеві ноти коливаються від повної відсутності до помірно низького рівня, можуть бути квітковими, пряними, трав’янистими (проте дуже рідко настільки яскраві, щоб визначити їх характер). Хмелева гіркота від помірно-низької до низької. Баланс може коливатися від дещо солодового до ледь гіркого, але більш-менш нейтральний. Висока карбонізація може підкреслювати хрусткість сухого післясмаку. Чистий лагерний профіль бродіння.
Консистенція: тіло від легкого до середньо- легкого. Дуже висока карбонізація, трохи пощипує за язик.
Коментарі: насичений смак вважається недоліком. Це те, що незнайомі з крафтом люди очікують отримати, коли замовляють пиво в США. Таке пиво може продаватися як пільзнер за межами Європи, але не плутайте їх з класичними зразками.
Історія: у США німецькі емігранти варили пиво, натхненне традиційними пільзнерами ще з другої половини 1800-их, проте визначальний вплив на сучасний Американський лагер мали Сухий закон і Друга Світова війна. Ті пивоварні, які змогли вижити, об’єдналися, розширили збут і агресивно просували пивний стиль, який припав би до смаку більшості населення. Цей стиль захопив ринок на багато десятиліть, від нього відокремилися міжнародні конкуренти, які переродилися у такий само позбавлений характеру, активно рекламований масмаркетовий продукт.
BJCP 2015.

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.