Чорний IPA (Black IPA)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 16,5%
Алкоголь – 6,7 % об
EBC (колірність) – 51

Black IPA

Засип (100% Weyermann):

Pale Ale Malt – 37%

Vienna Malt – 7,5%

Wheat Malt Pale – 7,5%

Затирання (Настійний метод):

цитолітична пауза 45°C – 15 хв.;
білкова пауза          52°C – 15 хв.;
мальтозна пауза    64°C – 40 хв.;
пауза оцукрення    72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

40 IBU 
При кип’ятінні (Comet, Belma),
На вірпул (Comet, Belma),
Dry hop (Comet, Belma, Ekuanot, T’n’T).

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: пиво, своєю сухістю, хмелевим балансом і смаком подібне до американського ІРА, тільки темне, але без виразних палених чи горілих відтінків. Смак темних солодів м’який і фоновий, а не основний профіль. Головна характеристика — питкість.
Аромат: хмелевий від помірного до високоінтенсивного, часто з натяками на кісточкові, тропічні фрукти, цитруси, ягоди, смолу, хвою, диню. Зразки з холодним охмеленням (не обов’язково) можуть мати додаткові квіткові, трав’яні чи трав’янисті аромати. Аромат темних солодів від дуже незначного до середнього, може включати також шоколадні, кавові, тостові відтінки. На фоні може проявлятися чиста чи ледь карамельна солодовість. Деякі версії мають фруктовість (хмелеву чи дріжджову), хоча прийнятним буде і нейтральний профіль.
Вигляд: колір від темно-брунатного до чорного. Має бути прозорим, хоча версії з холодним охмеленням можуть бути мутнуватими. Але не повинен бути брудно-мутним. Хороша піна, стійка, світло-кавова чи кавова.
Смак: хмелевий від середньо-низької до високої інтенсивності, відтінки: тропічний, кісточкових фруктів, диня, цитрус, ягоди, хвойно-смолистий. Хмелева гіркота від середньо-високої до дуже високої, хоча темні солоди можуть підсилювати її враження. Базовий солодовий профіль в основному чистий і помірно-інтенсивний чи стриманий, може мати додаткові ноти карамелі чи ірису. Темні солоди незначні чи середньо- низької інтенсивності, з можливими стриманими шоколадними чи кавовими відтінками, але палені ноти не повинні бути виразними, попільними, горілими і в жодному разі не входити в дисбаланс з хмелем. Фруктовість від ледь помітної до помірної (дріжджова чи хмелева) буде прийнятною, але не обов’язковою. Фінал від сухого до майже сухого. Може включати незначний палений відтінок, який посилює відчуття сухості, але це не є обов’язковою ознакою. Гіркота може довго тривати у післясмаку, але не повинна бути різкою. У міцніших версіях прийнятні чисті алкогольні ноти.
Консистенція: неагресивний, тіло від середньо- легкого до середнього, без надмірної хмелевої чи (зокрема) паленої терпкості. Версії з холодним охмеленням можуть бути дещо смолистими. Карбонізація середня. Припустима, але не обов’язкова певна кремовість. У міцніших (але не всіх) версіях може вчуватися тепло алкоголю.
Коментарі: більшість зразків має звичайний вміст алкоголю. Міцні версії інколи скидаються на потужні, охмелені портери, доведені до межі, що псує їхню питкість. Хміль і солод можуть поєднуватися в досить цікаві комбінації.
Історія: варіант американського ІРА, який вперше зварив у 1990р. Ґреґ Нунан “Blackwatch IPA”. Таке пиво набуло популярності на Тихоокеанському узбережжі і Південній Каліфорнії у ранніх 2000- х. Цей стиль ще називають Каскадським темним елем (Cascadian Dark Ale, CDA), але ця назва у вжитку переважно на Тихоокеанському узбережжі.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.