Мюнхенське Темне (Munich Dunkel)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 13%
Алкоголь – 5,4 % об
EBC (колірність) – 31

Munich Dunkel

Засип (100% Weyermann):

Abbey Malt – 7%

Затирання (Настійний метод):

білкова пауза        52°C – 15 хв.;
мальтозна пауза   62°C – 40 хв.;
пауза оцукрення   72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

21 IBU
При кип’ятінні (Hallertauer Mittelfruher, Galena),
На вірпул (Hallertauer Mittelfruher).

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: профіль цього пива визначають мюнхенські солоди з багатою, глибокою, різноплановою солодовістю, а також продукти реакції Майяра. Насичені відтінки хліба/ тостів, з натяками на шоколад у найсвіжіших зразках, але це пиво ніколи не повинно бути різким, паленим, чи терпким, воно має виразний ухил в солодовий бік у балансі, але тим не менш лишається питким.
Аромат: багата, елегантна солодова солодкість, подібна до хлібної скоринки (часто – підсмаженої). Натяки на шоколад,горішки, карамель і/чи каву також є прийнятними, традиційні свіжі зразки мають більше шоколаду. Чистий профіль бродіння. Незначний хмелевий (пряний, квітковий, трав’яний) аромат не буде вадою.
Вигляд: колір від темно-мідного до глибокого брунатного, часто має червоний чи рубіновий полиск. Кремова піна з забарвленням від світло до середньо коричневого. Зазвичай прозоре, хоча існують мутні нефільтровані версії.
Смак: переважають м’які, різнопланові й складні ноти темних мюнхенських солодів, зазвичай з відтінками, що нагадують підсмажену хлібну скоринку, але без перепаленої зернової підсмаженості. Загальний профіль може бути помірно солодовим, але не переходить в надто чи нудотно солодкий. Незначна карамель, тости, горішки теж можуть бути присутні. Дуже свіжі зразки часто демонструють приємні солодово- шоколадні відтінки, водночас не палені і не солодкі. Палені чи гіркі смаки в палітрі будуть недоречними, так само, як і яскраво виражена карамель кришталевих солодів. Хмелева гіркота помірно-незначна, але відчутна, хоча баланс упевнено хилиться в солодовість. Хмелевий аромат практично відсутній, якщо є, то дуже незначний і типовий для німецьких сортів: квітковий, пряний чи трав’яний. Післясмак лишається солодовим, хоча хмелева гіркота може яскравіше проявлятися у середньо-сухому фіналі. Чистий профіль бродіння і лагерний характер.
Консистенція: тіло від середнього до середньо- повного, відчуття пива м’яке і декстринне, без надмірної важкості чи нудотної солодкавості. Помірна карбонізація. Завдяки континентальним мюнхенським солодам пиво має бути різноплановим, але не різким і не кусюче-терпким.
Коментарі: нефільтровані німецькі зразки можуть на смак скидатися на рідкий хліб, з дріжджовою, землистою нотою, не притаманною експортним фільтрованим версіям.
Історія: класичний мюнхенський брунатний лагер, що розвився з темнішого, більш солодового пива, ніж решта регіональних лагерів. Не дивлячись на те, що стиль виник у Мюнхені, він швидко зажив популярності про всій Баварії, особливо у Франконії. Франконські версії часто темніші й більш гіркі.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.