Копчене Пиво (Rauchbier)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 12,5%
Алкоголь – 5,0 % об
EBC (колірність) – 48

Rauchbier

Засип (100% Weyermann):

Затирання (Настійний метод):

білкова пауза         52°C – 15 хв.;
мальтозна пауза   62°C – 45 хв.;
пауза оцукрення   67°C – 5 хв.;
пауза оцукрення   72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: елегантний солодовий бурштиновий німецький лагер зі збалансованим, димними (буковими) нотами, який гарно відтіняють загальний профіль. Типові риси: в ароматі багаті смажені солодові ноти, гіркота стримана, димність від низької до високої, чистий профіль бродіння, сухий післясмак.
Аромат: суміш солоду і диму з різним ступенем інтенсивності ухилу в той, чи інший бік. Букові димні ноти можуть коливатися від ледь відчутних до виразних і проявлятися димом, деревом чи ароматами бекону. Солодовий характер від незначного до помірного, з певними насиченими, смаженими чи солодово-солодкими відтінками. Солодові і димні елементи часто обернено пропорційні (тобто, зі збільшенням димних проявів, солод менш помітний і навпаки). Хмелевий аромат може бути незначним чи повністю відсутнім. Чистий лагерний профіль бродіння.
Вигляд: має бути дуже прозорим, з високою, кремовою піною, світло-коричневого чи кремового забарвлення. Колір від бурштинового/світло- мідного до темно-брунатного.
Смак: переважно відповідає аромату, суміш диму і солоду різних пропорцій і насиченості, але завжди гармонійно. Повинні бути помітні характерні ознаки мерцена, особливо солодові і підсмажені ноти, а букова димність варіюється від низької до високої. У випадках яскравої димності, можуть проявлятися відтінки шинки чи бекону, які будуть прийнятними, якщо не нагадуватимуть жир. Загальний профіль солодовий, багатий і солодкий, але фінал смаку радше середньо-сухий чи сухий, інколи димність підкреслює цю сухість. У післясмаку солодовість і димність продовжуються, бажано збалансовано. Хмелева гіркота помірна, збалансована. Якщо хмелевий смак є, то він помірний, пряний, квітковий чи трав’яний. Чистий лагерний характер бродіння. Різкі, гіркі, палені, вугільні, гумові, сірчані чи фенольні димні відтінки будуть вадою.
Консистенція: середнє тіло. Карбонізація від середньої до середньо-високої. М’який лагерний характер. Значна в’яжуча, фенольна різкість неприйнятна.
Коментарі: буквально перекладається з німецької як “димне пиво”. Насиченість цієї димності дуже різна, не всі зразки будуть дуже димними. Під час суддівства не обмежуйте цього різноманіття. Інші німецькі варіації димного пива, з базовими стилями на кшталт темних боків, вайсбірів, дункелів, шварцбірів і хелесів (Dunkles Bock, Weissbier, Dun­kel, Schwarzbier і Helles), включно з спеціальним лагером (Spezial Lager) мають подаватися в категорію Димне пиво класичних стилів (Classic Style Smoked Beer). Цей стиль стосується винятково димних мерценів (Märzen).
Історія: історичний спеціалітет міста Бамберг у Франконії (Баварія). Солод, сушений на буковому димі використовується у виробництві бурштинового лагеру в стилі мерцен. Насиченість солоду димом буде різною, залежно від виробника. Деякі пивоварні самі солодять димний солод (rauchmalz).
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.