Шварцбір (Schwarzbier)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 11,5%
Алкоголь – 4,3 % об
EBC (колірність) – 60

Schwarzbier

Засип (100% Weyermann):

Затирання (Настійний метод):

бетаглюканова пауза   39°C – 20 хв.;
білкова пауза                 50°C – 25 хв.;
мальтозна пауза            63°C – 30 хв.;
пауза оцукрення            69°C – 35 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: темний німецький лагер, в якому палений, але м’який солодовий профіль лишається у балансі з помірною хмелевою гіркотою. Досить питке пиво завдяки легшому тілу, сухості та відсутності різкого, паленого чи важкого післясмаку.
Аромат: солодовий, від незначної до середньої інтенсивності, незначною солодкістю і/або доситьочевидними натяками на палений солод. Солодовий профіль може бути чистим і нейтральним або помірно багатим і хлібним, з відтінками темної карамелі. Палений характер може нагадувати чорний шоколад чи каву, але ніколи не повинен переходити в горілий. Можливий, але не обов’язковий незначний пряний, квітковий чи трав’яний аромат. Чистий лагерний характер бродіння, хоча можливі деякі прояви сірчаного духу.
Смак: солодовий профіль від легкого до помірного, що може бути і нейтральним и помірно-насиченим хлібно-солодовим. Відтінки паленого солоду від легких до помірно-інтенсивних можуть надавати нот гіркого шоколаду, що тягнуться і в фіналі, але ніколи не переходять в горілий присмак. Гіркота від середньо-низької до середньої, може тривати і в фіналі смаку. Хмелевий смак від легкого до помірного, пряний, квітковий чи трав’янистий. Чистий лагерний характер. Післясмак тривалий, стає поступово сухішим, проявляється хмелева гіркота з акуратною солодовою паленістю на підтримці. Незначна залишкова солодкість прийнятна, але не обов’язкова.
Вигляд: колір від темного до дуже темного брунатного кольору, часто з рубіновим чи гранатовим полиском, але ніколи не буває повністю чорним. Дуже прозорий. Висока, стійка піна кавового відтінку.
Консистенція: тіло від середньо-легкого до середнього. Карбонізація від помірної до помірно- високої. М’яке. Ані різкості, ані в’яжучої терпкості бути не повинно, навіть з використанням темних, палених солодів.
Коментарі: німецькою дослівно означає “чорне пиво”. І хоча його інколи називають “чорний пілз”, це пиво рідко буває справді чорним чи гірким, як пілз (Pils). Не очікуйте в ньому явних палених смаків, як у портері.
Історія: регіональний німецький спеціалітет Тюрингії, Саксонії і Франконії. Історія темна і неясна, є підозра, що спочатку це було пиво верхового бродіння. Набуло популярності після возз’єднання Німеччини. Цим пивом надихалися пивовари, що варять чорні лагери в Японії.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.