Вітбір (Witbier)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 14%
Алкоголь – 5,4 % об
EBC (колірність) – 10

Засип (100% Weyermann):

Wheat Malt Pale – 44%

Rye Malt Pale – 11%

Carahell® Malt – 9%

Затирання (Настійний метод):

цитолітична пауза   45°C – 15 хв.;
білкова пауза            52°C – 15 хв.;
мальтозна пауза      64°C – 40 хв.;
пауза оцукрення      72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

13 IBU 
 (Tettnang Tettnanger).

Додаткові інгридієнти:

Цедра Апельсину, Цедра Лимону, Коріандр, М’ята.

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: Елегантний, смачний, помірно алкогольний пшеничний ель, що добре освіжає.
Аромат: стримана солодова солодкість (часто з легкими нотам меду і/чи ванілі), легкий зерновий, пряний, пшеничний аромат, часто з нотками кислинки. Помірні відтінки коріандру, часто зі складним букетом трав, прянощів, перцю на тлі. Стримана цедрова лимонно-апельсинова фруктовість. Незначний пряно-трав’яний хмелевий аромат можливий, але необов’язковий, при цьому ніколи не повинен бути помітнішим за решту складових аромату. Неприйнятними будуть овочеві ноти або відтінки, подібні до селери чи шинки. Пряні ноти повинні сплітатися з фруктовими, квітковими і солодкими елементами і не надто випирати.
Вигляд: колір від дуже світлого солом’яного до світло-золотого. За рахунок крохмального і/чи дріжджового помутніння пиво геть непрозоре, молочне, жовто-біле. Густа, біла кремова піна має бути досить тривка.
Смак: приємна солодова солодкість (часто з медовими і/чи ванільними відтінками і апельсиново-лимонною цедровою фруктовістю). Освіжає, хрусткий; з сухим і часто трохи кислуватим фіналом. Може мати незначний присмак білого хліба. Інколи присутня ледь помітна молочнокисла кислинка, але вона не є обов’язковою. Поширені пряно-трав’яні відтінки, які можуть включати коріандр та інші спеції, повинні бути збалансованими і акуратними, а не випирати. Хмелевий смак, якщо є, то незначний, пряно-землистий, якщо він помітний, то ніколи не вступає у боротьбу зі спеціями. Хмелева гіркота від низької до помірно-низької, не заважає проявлятися свіжим фруктовим і спецієвим відтінкам, не тягнеться у фіналі. Апельсинова цедра не повинна давати гіркоту. Неприйнятними будуть овочеві ноти або відтінки, подібні до селери чи шинки.
Консистенція: тіло від середньо-легкого до середнього, подеколи оксамитове і дещо вершкове, чим завдячує додаванню несолодженої пшениці чи вівсяних пластівців. Не дивлячись на таке тіло і вершковість, фінал у нього сухий і часто трохи кислуватий. Ігристе, карбонізація висока. Дуже добре освіжає завдяки цій карбонізації, легкій кислинці і відсутності гіркоти в фіналі. Апельсинова цедра не повинна бути різкою чи в’язати. Пиво не повинно бути ані надто сухим і водянистим, ані надто густим і важким.
Коментарі: кількість, характер і насиченість спецій і кислоти може бути дуже різною. Але надто пряні/ кислі зразки не є відповідними стилю. Коріандр певного походження може давати недоречні ноти селери чи шинки. Пиво досить нестійке, погано переносить витримку, тому найкраще подавати молоді, свіжіші зразки, які відповідно зберігаються. Більшість зразків має приблизно 5% ABV.
Історія: цьому бельгійському стилю більше 400 років, і в 1950-х він зник. Відновлений Пьєром Селісом у Хугардені, поступово все більше набував популярності і серед сучасних крафтових пивоварів, і серед мас-маркетових виробників, які вбачають у ньому дещо фруктове, сесійне літнє пиво.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.