«Did you know?» Виробництво пшеничного солоду.

«Did you know?» Виробництво пшеничного солоду.

Який тип пшениці використовується для виробництва пшеничного солоду?

Пшениця – загальний термін, який охоплює багато видів злаків роду Triticum, які відрізняються один від одного не тільки своїм генетичним складом, але і реологічними властивостями. Класифікація пшениці відповідно до її генетичної інформації була б надто складною для щоденного використання. Тому частіше класифікують типи пшениці за їх властивостями, та використанням.

Дві найбільш широко використовувані термінології у харчовій промисловості – це “тверда пшениця” та “звичайна пшениця”. Тверда пшениця містить дуже високий рівень білка, що робить її ідеальним інгредієнтом для макаронних виробів. Пшениця звичайна,навпаки, має значно нижчий рівень білків, саме тому їй віддають перевагу для випікання м’якого та солодкого хліба. З цієї ж причини для виробництва пивоваренних солодів використовують лише звичайну пшеницю. Weyermann® використовує звичайні сорти пшениці, які були спеціально розроблені, щоб показати особливо низький рівень білка, що підвищує їхню пивоварну цінність.

Часто пшеницю класифікують ще й за кольором зерна на «червоне» та «біле». Однак у виробництві солоду ця класифікація не є визначною, оскільки кінцевий колір солоду регулюється у процесі виробництва на стадії сушіння, і не залежить від кольору зерна до солодорощення.