Did you know? Як поліпшити пивну піну?

Did you know? Як поліпшити пивну піну?

Пивна піна є дуже важливою візуальною особливістю у багатьох «пивних» культурах. Через це часто виникає питання: «Яким чином поліпшити характеристики пивної піни та піностійкості?». Як завжди на допомогу пивоварам усього світу приходять спеціальні солоди компанії Weyermann®.

По суті, пивна піна – це складна система, яка називається дисперсією, при якій газ (CO2) диспергується в рідині (пиво). Утримання пивної шапки природним чином стабілізується високомолекулярними білками. Вони підвищують стійкість бульбашок CO2 і запобігають та затримують їх руйнування. В свою чергу пивоваренний солод є природним джерелом білків. Адаптуючи процес солодування, можна зберегти білки, щоб вони залишались високомолекулярними. Саме для цього компанія Weyermann® розробила Carafoam® / Carapils®, солод, який лише трохи модифікується, ретельно пророщується та висушується, тому забезпечує сусло високомолекулярними білками. Плавно карамелізований у обертових барабанах, Carafoam® / Carapils® покращує утримання пінної шапки, надаючи пиву одночасно солодовий смак.

Другим продуктом, який ми виробляємо для поліпшення піни, є Carahell®. Carahell® виготовляється з темнішим кольором у порівнянні з Carafoam® / Carapils® та більш інтенсивним солодовим смаком.

 Для покращення характеристик пивної піни ми радимо використовувати мінімум 5% або Carapils®, або Carahell®. Для більшої піностійкості та довшого утримання пінної шапки, радимо збільшити процент засипу до мінімум 10%.