Did you know? Sticke Bier

Did you know? Sticke Bier

Sticke Bier — це назва, особливого варіанту Altbier, який зазвичай описують як більший міцний та більш насичений за смаком, ніж традиційна версія.

Термін походить від «stickum», слова старого дюссельдорфського діалекту яке можна перекласти як «секрет». Ця назва пояснюється легендою виникнення цього пива. В цій легенді говориться про те, що при варці звичайного Altbier, пивовар допустив помилку і задав більшу ніж потрібно кількість солоду та хмелю, представивши потім це як новий рецепт. І цей рецепт став «секретним», а отже і  доступ до цих знань став «секретом».

Хоча пивовари в усьому світі використовували термін «Sticke» для опису більш насиченої варіації Altbier, у Німеччині ця назва виникла від пивоварні Zum Uerige, розташованої в Дюссельдорфі. Кілька інших дюссельдорфських пивоварень виготовляють сезонний міцний Altbier, кожна з яких має унікальну назву. Zum Schlüssel («Ключ») називає свій «Stike» (просто опускаючи «c»). Ferdinand Schumacher, називає свій особливий Altbier – «Latzenbier».

В типовому Sticke IBU може досягати 60 міжнародних одиниць гіркоти порівняно з діапазоном 30–40 IBU в звичайних Altbier. Як і в інших формах Altbier, колір темно-мідного або світло-коричневого, а у смаку з’являться фруктові нотки теплого бродіння. ABV може коливатися від 5,5% до 6,0% порівняно з більш стандартними 5,0% у «повсякденних» Altbier.

Наявність «на крані» пива «Sticke bier» вважається особливою подією! У Zum Uerige «Sticke» доступний лише два рази на рік, у третій вівторок січня та жовтня. Zum Schlüssel подає «Stike» в останні середи березня та жовтня. Ferdinand Schumacher випускає «Latzenbier» в середині вересня і наприкінці листопада.