Чеський Лагер (Czech Lager)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 10,5%
Алкоголь – 4,0 % об
EBC (колірність) – 8

Czech Lager

Засип (100% Weyermann):

Затирання (Настійний метод):

білкова пауза         52°C – 15 хв.;
мальтозна пауза   64°C – 40 хв.;
пауза оцукрення   72°C – 15 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

21 IBU 
(Kazbek, Sladek).

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: багатий смаком, яскравий світлий чеський лагер з виразним солодовим і хмелевим характером і довгим, округлим післясмаком. Складний, але збалансований і освіжаючий. Солодові відтінки досить різноманітні як на пиво пільзенського типу, а хмелева гіркота хоч і сильна, але чиста і не різка, що створює відчуття м’якості і підвищує питність.
Аромат: хлібна солодовість від середньої до середньо-високої, хмелевий пряний, квітковий чи трав’яний букет від середньо-низького до середньо-високого. Хоча баланс між солодом і хмелем може коливатися, вони переплітаються у складному і вишуканому малюнку. Не обов’язкові, але прийнятні у незначних кількостях діацетил і фруктових ефірів, похідні від хмелю.
Вигляд: колір від золотого до темно-золотого. Кришталево прозорий. Щільна, тривка, кремоподібна біла піна.
Смак: багатий, складний, солодовий хлібний профіль поєднується з виразною, але м’якою і округлою хмелевою гіркотою пряного чи квіткового характеру. І солодові, і хмелеві смаки від середньої до середньо-високої інтенсивності, солод може мати незначні карамельні відтінки. Гіркота виразна, але ніколи не різка. Тривалий післясмак балансує між хмелем і солодом, але в жоден з боків сильно не відхиляється. Не будуть вадою легкий/помірний діацетил та хмелеві ефіри, але їхня присутність не є обов’язковою.
Консистенція: середнє тіло. Карбонізація від середньої до низької.
Коментарі: зазвичай ця група називається pivo Plzeňského typ – пиво пільзенського типу. Поєднує чеські стилі světlý ležák (11–12.9 °P) і světlé speciální pivo (13– 14.9 °P). Не дивлячись на те, що назва “пільзнер” прийнята у всьому світі, у Чехії так називається лише Pilsner Urquell. У Чехії популярні версії kvasnicové (“дріжджового пива”), яке може бути кройценованим або суслом з дріжджами або порцією свіжих чистих дріжджів уже після бродіння. Таке пиво подеколи мутне, з незначним дріжджовим відтінком і підкресленим хмелевим характером. Баланс сучасних зразків коливається між солодом і хмелем, і багато з них не такі охмелені, як Pilsner Urquell.
Історія: цей стиль часто асоціюють з пивом Pilsner Urquell, вперше звареним у 1842 році після того, як незадоволені якістю пива місцеві жителі міста Плзень побудували кілька пивоварень. Авторство цього пива приписують пивовару з Баварії на ім’я Йозеф Грол.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.