Темне Пшеничне (спеціальне карамельне) (Dunkles Weissbier)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 13,3%
Алкоголь – 5,5 % об
EBC (колірність) – 52

Dunkles Weissbier

Засип (100% Weyermann®):

Pale Ale Malt – 40%

Carabelge® Malt – 9%

Caraaroma® Malt – 8%

Затирання (Настійний метод):

бетаглюканова пауза  37°C – 30 хв.;
мальтозна пауза           62°C – 20 хв.;
пауза оцукрення           69°C – 30 хв.;
пауза оцукрення           72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію  78 °C.

Охмелення:

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: помірно темне німецьке пшеничне пиво з виразним бананово-гвоздичним дріжджовим характером, підтримуваним солодовими нотами смаженого хліба чи карамелі. Висока карбонізація освіжає, кремова, пишна текстура і легкий фінал роблять це пиво дуже питким.
Аромат: помірна фенольність (зазвичай гвоздична) і фруктові ефіри (типово банан). Баланс та інтенсивність фенольної та ефірної складових може коливатися, але найкращі зразки досить збалансовані і виразні. Хмелевий аромат або відсутній, або незначний квітковий, пряний чи трав’яний. Можлива, але необов’язкова певна ванільність і/або ледь відчутний аромат жувальної гумки, але жоден з цих відтінків не переважає. Пшеничний аромат від легкого до помірного, подібний до хліба, зерна чи тіста, якщо є, то нерідко супроводжується карамельними нотами, нотами хлібної скоринки й іншими солодовими нотами. Солодова частина теж може дещо вгамовувати інтенсивність фенолів та ефірів.
Вигляд: колір від світло-мідного до каштаново- брунатного. Дуже густа, мусоподібна, тривка рудувата піна. Високий білковий вміст пшениці зменшує прозорість цього традиційно нефільтрованого стилю, хоча рівень мутності буває різним. Посилюють її і дріжджі у зависі.
Смак: банановий і гвоздичний профіль від низького до помірно насиченого. Баланс та інтенсивність фенольної та ефірної складових може коливатися, але найкращі зразки досить збалансовані і виразні. Можлива, але необов’язкова ванільність, від незначної до помірної, і/або ледь відчутні ноти жувальної гумки, які підкреслюють банановий смак і аромат, солодкість й округлість, але жоден зі згаданих смаків не повинен переважати. М’яка, дещо хлібна, схожа на тісто чи зернова пшеничність у смаку є необов’язковою, так само як і карамельні, тостові ноти чи відтінки хлібної скоринки. Солодова різноманітність може бути як слабо інтенсивною, так помірно високою, і підтримує дріжджовий характер цього пива. Палені солодові ноти будуть вадою. Хмелевий смак якщо присутній, то дуже незначний, пряний, трав’яний чи квітковий, хмелева гіркота теж незначна або дуже незначна. Округла, насичена, часто дещо солодова палітра смаку з відносно сухим фіналом.

Консистенція: тіло від помірно легкого до помірно повнотілого. І пшенична текстура, і дріжджі у зависі створюють враження вершкової, кремоподібної повноти, яка переходить у легший фінал, завдяки помірній чи високій карбонізації. Ігристе.
Коментарі: мюнхенські і/чи віденські солоди надають цьому стилю більшої солодової глибини, нетипової звичайним вайсбірам (weissbier). Цей стиль ще часто називають дункельвайцен (dunkel­weizen/ темний вайцен), особливо в США.
Історія: хоча в Баварії традиція пшеничного пивоваріння є дуже давньою, право варити таке пиво було закріплене за королівською родиною аж до 1700-х років. Давні баварські пшеничні сорти часто були темними, як і більшість тогочасного пива. Світле пшеничне пиво почало набувати популярності з 1960-х, але традиційне темне пшеничне пиво лишилося з репутацією пива для дідуганів.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.