Копчений Стаут (Smoked Stout - Classic Style Smoked Beer)

Масова часта сухих речовин у початковому суслі – 20%
Алкоголь – 7,7 % об
EBC (колірність) – 96

Smoked Stout

Засип (100% Weyermann):

Pale Ale Malt – 49%

Carabelge® Malt – 5%

Carafa® Malt Type II – 2%

Затирання (Настійний метод):

бетаглюканова пауза 37°C – 15 хв.;
білкова пауза               52°C – 15 хв.;
мальтозна пауза          62°C – 40 хв.;
пауза оцукрення          72°C – 20 хв.;
перекачка на фільтрацію 78 °C.

Охмелення:

Рекомендовані пивні дріжджі:

Загальне враження: пиво з димним профілем, гарним балансом між димністю і пивом, його приємно пити. Найкращі зразки демонструють баланс між димністю, хмелем і солодом.
Аромат: повинен бути приємно збалансованим між нотами, привнесеними димним солодом, і очікуваним ароматом базового пива. І хоча насиченість і характер димності і базового пива може бути різним, кожен елемент повинен бути помітним у балансі. Димність коливається від незначної до виразної, але загальний баланс вирішальний для гарних зразків. Тип і подальші характеристики димності повинні передавати джерело диму (вільха, дуб, бук, тощо). Різкі, фенольні, грубі, гумові чи горілі димні відтінки неприйнятні.
Вигляд: залежить від базового стилю і повинен йому відповідати, хоча колір може бути трохи темнішим за базовий.
Смак: Як і у випадку з ароматом, повинен зберігатися баланс між димністю і очікуваним смаком базового пива. Насиченість димності може бути від незначної до виразної. Широкий спектр відтінків від деревного диму до беконоподібних, базового пива і димних нот може біти різним, але кінцевий результат повинен бути більш-менш збалансованим і приємним для споживання. Дим може посилювати відчуття сухості фіналу. Різкі, гіркі, горілі, вугільні, гумові, сірчані, медичні чи фенольні відтінки загалом будуть вадами (крім випадків, коли це ознаки базового стилю, копчений солод не повинен бути їхнім джерелом).
Консистенція: залежить від базового стилю. Сильна терпкість, фенольна різкість, привнесена димним солодом, буде недоліком.
Коментарі: це категорія для всіх зразків, які мають димність за одну з основних ознак профілю, але не є раухбіром (Rauchbier) у бамберзькому стилі (тобто не мерценом (Märzen) з солодом, сушеним на буку), який є окремим стилем. Будь-який стиль пива може бути димним, метою є досягнення приємного балансу між базою і димністю. Оцінка залежить від того, наскільки добре передана база, і як добре вона переплітається з копченим солодом. Зразки, де зазначено тип джерела диму, оцінюються також і відповідно того, як добре представлені у пиві ноти самого джерела, і наскільки гармонійно вони вписуються у загальну картину. Судді в основному оцінюють загальний баланс і як добре димність підкреслює принади бази.
Історія: крафтові пивовари використовують сушений на відкритому вогні солод у багатьох стилях. Німецькі пивовари традиційно використовували його у боках, допельбоках, вайсбірах, дункелях, шварцбірах, хелесах, пільзах (bock, doppelbock, weissbier, dunkel, schwarzbier, helles, Pils) й інших спеціальних стилях.
BJCP 2015

Оскільки технічні можливості можуть варіюватися в залежності від пивоварні, або якщо Вам потрібна додаткова інформація, будь ласка,  зв’яжіться з нами.